بیسیس پنل

بیسیس پنل یک ابزار مدیریت محیط کسب و کارها است که با رویکرد سازمانی شکل گرفته و می‌کوشد نیاز کسب‌وکارها را هم در خصوص مدیریت و ارائه خدمت به مشتری و هم مدیریت کارکنان برطرف کند.

Basis Panelتنها ابزار مدیریت کسب و کاری است که تمامی مراحل هاست، برنامه نویسی، ماژول و توسعه ترافیک آن توسط یک شرکت ایرانی تضمین می‌شود و از ثبات بالایی برخوردار است.

این ابزار به صورت ماژولار طراحی شده و افراد زیادی در حال توسعه آن هستند. هر ماژولی که توسط منظومه نگاران یا اشخاص علاقه‌مند توسعه داده می‌شود در پنل بیسیس پنل قابل فعال سازی است.

مدیرت اعضا، اشخاص، لیست اماکن، سفارشات، رویدادها، فرم‌ها، شرکت‌هایی که با آن‌ها همکاری دارید، محصولات ریفرنسی و رزرواسیون در این پنل قابل مشاهده است. بیسیس پنل قابلیت تعریف سطح دسترسی دارد و مدیریت مجموعه بسته به نوع کارکنان می‌تواند به بخش‌های مختلف آن دسترسی ایجاد کند.

سیستم تیکتینگ بیسیس پنل بسیار کامل است و تمام نیازهای کسب‌وکارهایی که از تیکتنینگ استفاده می‌کنند را برطرف می‌کند.

اجرای یک کسب‌وکار بعد از اینکه از مراحل اولیه خارج شد و به بلوغ نسبی در سیستم‌های مدیریت رایگان قابل اجرا نیست چرا که سیستم‌های رایگان چندان قابل اعتماد نیستند و پایداری چندانی هم ندارند. در این مرحله چند گزینه برای مدیریت کسب‌وکار آنلاین وجود دارد.

راه اندازی واحد آی تی یکی از این گزینه‌ها است که با هزینه و دشواری‌های زیادی روبه‌رو خواهد بود. شرکت هایی که به میزانی از بلوغ رسیده‌اند و نمی‌خواهند خودشان را درگیر کارهای فنی و جذب نیرو کنند و می‌خواهند هزینه‌های خود را هوشمندانه پایین آورند می‌توانند از بیسیس پلن استفاده کنند.

بیسیس پلن یک سیستم کاملا یکپارچه است که مدیران کسب‌وکارها را از خرید چندین پنل و نرم افزار مدیریتی و اجرایی برای بررسی عملکرد کارکنان، بررسی میزان فروش و فعالیت‌های مالی بی‌نیاز می‌کند.

راهکارهای متداول

درحال حاضر کسب‌وکارها برای مدیریت وب‌سایت و کسب‌وکار خود در فضای اینترنت از دو روش زیر استفاده می‌کنند:

سی پنل (cpanel)

سی پنل یک اپلیکیشن تحت وب است که پس از نصب روی سرور لینوکسی امکان مدیریت سایت بر روی سرور را فراهم می‌آورد. رابط کاربری این سیستم بسیار ساده بوده و به زبان انگلیسی در دسترس مخاطبان قرار دارد که کار را برای کاربران ایرانی کمی سخت می‌کند.

هزینه آن نسبت به دایرکت ادمین کمی بیشتر است و با وجود اینکه استفاده از آن بسیار متداول است اما معایب خاص خود مثل عدم امکان پشتیبانی گیری مناسب در ایران، در دسترس نبودن آموزش‌های فارسی را دارد و برای استفاده از هر کدام از ماژول‌های سی پنل باید آن را جداگانه خریداری کنید.

دایرکت ادمین

دایرکت ادمین پنلی است که امکان مدیریت هاست سایت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و بیشتر برای سرورهای لینوکسی کاربرد دارد. مشکل اصلی آن این است که محیط مدیریت فایل آن است که بصورت ایجکس طراحی نشده و این کار را دشوار می‌کند.

مزیت‌های استفاده از Basis Panel

رابط کاربری ساده

زبان فارسی

سرعت مناسب

مدیریت تمام سایت‌های نصب شده

گزارش گیری ساده

تضمین خدمات توسط یک شرکت ایرانی

ماژولار بودن

توسعه مستمر

قابلیت تعریف سطح دسترسی

صرفه جویی هوشمند هزینه‌ها

مشتریان

کسب و کارهای در حال رشد

سایت‌های پیچیده و نیازمند ماژول‎های اختصاصی